Bologna – Milan 2:2. Puncte pierdute

Milan nu poate trece de Bologna, echipa ce intra in meci extrem de motivata si agresiva. Gazdele chiar deschid scorul in minutul 11 prin Di Viao, care evita iesirea la offside si il lobeaza pe Amelia din afara careului. Milan reactioneaza si egaleaza cu un sut superb a lui Seedorf in minutul 17. Meciul este unul frumos, ambele echipe trecand pe langa golul 2. Dupa pauza, Milan este echipa mai buna si reuseste sa duca scorul la 2-1 dupa ce Ibrahimovic transforma un penalty obtinut chiar de el in minutul 76. Avantajul Milanului este anulat in mai putin de 1 minut de Bologna care reuseste sa inscrie prin Diamanti.

Bologna face un meci foarte bun mai ales in prima repriza cand pressingul cu 5 jucatori in jumatatea adversa nu lasa Milanul sa respire. Punctul obtinut de gazde este meritat. Rossonerii pierd 2 puncte importante si spera la un pas gresit al lui Juventus luni seara.

[FD_ratings id_match=85 hometeam=”no” awayteam=”yes”]

38 thoughts on “Bologna – Milan 2:2. Puncte pierdute”

1. la modul cum am jucat cred ca am castigat un punct
    nu am poierdut 2
    nu meritam nici egalul
    a doua repriza incredibil de slaba
    nu meritam mai mult
    noroc cu arbitri ca altfel putea iesi mai rau…..
    pato dute tata la zdrentele de barcelona!!!!!

2. Impinsi de la spate de arbitrii si nu am fost in stare sa castigam cu Bologna! Pato e penibil ar trebuii oferit pe tava cat mai e timp celor de la city si sa fi adus odata tevez.Avem urgent nevoie si de un portar bun,nu experimente ca amelia si abbiati care fac 2 meciuri bune si gafeaza ca dracu!!!Nu imi place de loc…ce vad in acest an la o echipa precum AC MILAN ca mi se face pielea de gaina cand rostesc aceste cuvinte…

3. Pato sa plece ! … cat mai repede si robinho la fel … macar asa ne facem bugetul si poate aducem ceva

4. nu inteleg de ce va tot luati de pato… saracu nu a primit nicio pasa calumea. ibra de ce a jucat bine , ca a bagat gol din penalty? ca sa mearga atacu trebuie sa ai mijloc… van bommel si aquilani au fost dezastruosi

5. milan are nevoie de un portar bun , un mijlocas defenisiv si un fundas central acolo langa Thiago
    Ca portar as propune pe Rui Patricio de la Sporting
    Ca fundas central ar fi bun Holger BADSTUBER de la Bayern
    Si ca mij defensiv ar fi bun unu ca Modric …..ar fi excelent

6. pato nici nu are cu cn juca.comaparati echipa din 2008 cu cea de acum:kaka pirlo seedorf(mult mai bun fata de ce joaca in prezent) cu v bomel nocerino si aquilani.in afara de ibra si boateng nu are cu cn juca in fata.2 mijlocasi un trequartista un portar si un fundas stanga pt ca sa putem sa ne tinem dupa juve.in champions league o sa fie greu.sa picam cu real sau bayern si adio sferturi.

7. AS Roma – Juventus 1-0 in 38′ – De Rossi deschide scorul in minutul 6! Hai ca se poate:))

8. am vazut pe unu la inter de 22 de ani … poli. mijlocas. a facut niste scheme de am ramas masca

9. pe Poli a vrut Milan sa-l ia si…………s-au dat batuti ca de obicei.
    ala e Pirlo 2 peste 2-3 ani.
    Poli a jucat acum si va mai juca la anul prin februarie.
    Ranieri e meserias rau :))

10. @stef

nu uita cum dida i-a adus milanului champions league in 2003 si chiar de atunci pina in 2008 a jucat superb……ultimii doi ani putin mai slab….totusi a influentat virsta…..mi-a placut mereu acest portar!!!

11. @valik. Tin sa te contrazic…torres in ultimul sau an la liverpool nu a jucat nimic…a fost vandut la chelsea..unde toata lumea se astepta ca va redevenii jucatorul de alta data. Din pacate nu s-a intamplat asa!Ce te face sa crezi ca la milan va juca mai bine? Dintre Tevez si Torres e logic ca mi l-as dorii pe Tevez insa decat niciunul sau Maxi Lopez ar fi bun si Torres.